29 Ocak 2020 Çarşamba 18:54:24
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Şile Köylüsüne Organik Tarım Eğitimi

Şile Belediyesi, Şile Halk Eğitim Merkezi ve İş-kur'un işbirliğiyle Şile köylüsüne organik tarım ve sebze yetiştiriciliği eğitimi veriliyor. Şile İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Kerem Karasu tarafından verilen eğitime 29 köylü vatandaşımız katılırken, 13 işgünü devam edecek eğitim sürecinin ardından kursiyerlere sertifika verilecek.

Organik tarım ve sebze yetiştiriciliği eğitimi, sosyal güvencesi olmayan köylü vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, iş ortamı sağlanması, organik tarım alanındaki yenilikler ve üretim-tüketim süreci konusunda bilinçlendirilmeleri amacıyla düzenleniyor.

Organik tarımda sebze yetiştiriciliği, hastalık zararlılarıyla mücadele ve organik tarımsal üretimin diğer sistemlerden farklılıkları konularında eğitim alan köylü vatandaşlarımız düzenlenen kurstan son derece memnunlar. Çalışmalarını zaman zaman açık arazide uygulamalı eğitim dersleriyle sürdüren köylüler ; 'aldığımız eğitim sayesinde organik sebze yetiştiriciliği yapmak için gerekli olan bilgi ve beceriye sahip oluyoruz. Bu hem aile ekonomisine katkı olacak hem de diğer köyler için örnek olacak' açıklamasını yaptılar.

23/11/2010

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı