29 Ocak 2020 Çarşamba 18:49:04
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Vasıf Topçu Hayatını Kaybetti

DEVA Holding'in kurucularından Dr. Vasıf Topçu (84) önceki gün Şile'nin Sofular Köyü'ndeki evinde hayatını kaybetti. Topçu'nun hayatını kaybetmesinin ardından ailesi, Sofular Köyü'nde kendisi tarafından yaptırılan Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi'nin bahçesinde bir tören düzenledi. Törende konuşan Şile Kaymakamı Şükrü Görücü: 'Onu kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Ama bizlere bıraktığı bu okul onun gibi daha çok Vasıf Topçu'ların yetişmesini sağlayacak" dedi.

Vasıf Topçu İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Şile'de doktorluk yapmaya başladı. Daha sonra bir Alman ilaç firmasına girerek tıbbi mümessillik yapan Vasıf Topçu, Türkiye'nin dört bir yanını gezdikten sonra çevresindeki doktor arkadaşları ile birlikte yerli üretim yapan bir ilaç firması kurmaya karar verdi. Arkadaşları ile birlikte Deva Holding'i kuran Vasıf Topçu iş hayatının ardından yaşamına devam ettiği Sofular Köyü'ndeki evinde önceki gün 84 yaşında vefat etti. Topçu'nun vefatının ardından ilk tören Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi'nin bahçesinde yapıldı, ayrıca 2010 öğretim yılında hizmete açılan Fen Lisesi'nin açılışına da Topçu rahatsızlığı nedeniyle de katılamamıştı. Törene Şile Kaymakamı Şükrü Görücü, Vasıf Topçu'nun eşi Ayten Topçu, oğlu Osman Topçu ile yakınları ve köy halkı katıldı.

Okulun bahçesinde düzenlenen törenden sonra köy meydanına getirilen Vasıf Topçu'nun naaşının başında fen lisesi öğrencileri saygı bekleyişinde bulundu. Kılınan cenaze namazından sonra katıldı. Dr. Vasıf Topçu dualar eşliğinde Sofular Köyü Mezarlığı'na defnedildi.

 

21/11/2010

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı