30 Ocak 2020 Perşembe 00:11:17
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Şile'de Ormana Kurdukları Çadırda Yaşayan Ailenin Dramı

Adana'dan göç ederek Şile'de ormana kurdukları çadırda kış şartlarında yaşam mücadelesi veren ailenin dramı yürekleri parçalıyor. Bunca derdin arasında bir de damat şiddetine maruz kalan aile yetkililerden yardım bekliyor.

Ailenin 7 ferdi yaklaşık 3 yıl önce Adana'nın Seyhan ilçesinden Şile Erenler köyüne taşındı. Maddi yetersizlik yüzünden ormanda kurdukları çadırda yaşamak zorunda kalan ailenin tek derdi de kalacak yer sıkıntısı da değil. Eşinin ölümünden sonra, felçli oğlu M. Ö, 3 torunu ve 1 kızıyla yaşam mücadelesi veren anne N. Ö, koca şiddeti gören en büyük kızının da kendilerine sığınmasıyla hayatlarının daha da zorlaştığını söyledi.

KOCA ŞİDDETİNE DAYANAMADI

İstanbul'da evli olan amcasının oğlu M. Ö. tarafından 7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan A. Ö. bir yıl önce koca şiddetine dayanamayarak ailesinin evine sığınmış. N. Ö., yaklaşık 1 ay önce de M. Ö.'in, kaldıkları çadıra bıçakla gelerek kızını zorla ormana götürdüğünü ve işkence yapıp tecavüz ettiğini bu olaydan sonra da cezaevinde bulunduğunu anlattı.

CEZAEVİNDEN TEHDİT EDİYOR

Olaya tanık olan ailenin komşusu Melek Şeref de yaşadıklarını şöyle anlattı: "A. ve kardeşi E. benim evime sığındı. Kocası benim evime camdan girerek beni tehdit etti. A. ve E.yu dövdü. Daha sonra A.yi alıp gitti.

Ailenin en büyük korkusu cezaevinden tehditlerine devam eden damatlarının cezaevinden çıkması.

5 YILDIR YATIYORUM NE YAPABİLİRİM

Seyhan'da uğradığı silahlı saldırı sonucu belden aşağısı tutmayan M. Ö. ise ailesinin içinde bulunduğu durum karşısında elinden birşey gelmediğini belirterek "Sadece izlemekle kalıyorum"diye konuştu. Ö., sadece bir siyasi parti ilçe başkanı ve belediye başkan yardımcısının geldiğini söyleyip "Gelip halimizi gördüler. Allah razı olsun" ifadesini kullandı. Anne N. Ö. de ilce kaymakamının kendilerine para yardımında bulunduğunu söyledi.

Köyde yaşanan bu olaylar içimizi acıtıyor diyen Muhtar T. Ö. "Biz burada köy halkı olarak elimizden gelen desteği veriyoruz ama çözüm değil. Müracaat etmediğimiz yer kalmadı. Aile için yardım bekliyoruz." diye konuştu. (Doğan Haber Ajansı)

17/12/2010

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı