2 Nisan 2020 Perşembe 14:45:35
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Şile Kitabına Kavuştu

'Geçmişten Günümüze Şile ve Şile Bezi' adını taşıyan kitabımızın ve 'Işığa Kavuşma' isimli Fotoğraf sergimizin tanıtım toplantısı büyük ilgi çekerken, toplantıya çok sayıda yazılı ve görsel medya çalışanı da katıldı. 27 Aralık Pazartesi günü Dedeman Şile otelde saat 18:00'de başlayan tanıtım toplantımıza bürokratlar, ilçe yöneticilerimiz, akademisyenler, öğrenciler, Şile Bezi esnafımız ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Otel girişinde yer alan kitap standımıza vatandaşlarımızın ilgisi büyük olurken, inceleyenler kitabımızı çok başarılı buldular.

18:30'da Kaymakamımız Şükrü Görücü, Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, Haliç Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. A.Sait Sevgener, Kütüphaneler Yayınlar Genel Müdür Yard. Ümit Yaşar Güzüm, Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şebnem Temir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölüm Başkanı Prof.Dr.Murat Şen ve Şile Dedeman Otel Müdürü Kamil Erenyatır tarafından 'Geçmişten Günümüze Şile ve Şile Bezi' isimli kitabımızın ve 'Işığa Kavuşma'adını taşıyan sergimizin oluşum süreci ve bunun Şile'ye katkılarını özetleyen basın açıklaması yapıldı.

Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu böyle akademik bir eseri Şile'ye kazandırmaktan mutlu, onurlu ve gururlu olduklarını, kültürel çalışmalara aralıksız devam ettiklerini ve tarihsel ve kültürel mirasımıza sahip çıkıldığını ifade eden kısa bir açıklama yaptı. Başkanımız açıklamasını; 'bu kitabın ve serginin ortaya çıkışında bizlere destek olan Kültür Bakanımıza ve Bakanlık yetkililerimize, Ulaştırma Bakanımıza ve Bakanlık yetkililerimize, Kıyı Emniyeti Genel Müdürümüze, PTT Genel Müdürlüğümüze, 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansımıza, Haliç ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörleri, Dekanları ve öğrencilerine, Şile Dedeman Otel'e, özellikle kitabımızın oluşum sürecine her aşamada destek olan Şile Bezi esnafımıza, değerli Şile halkına, bu akşam bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza ve kıymetli Basın mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum' ifadesi ile bitirdi.

Basın açıklamasından sonra serginin açılışına geçildi. Kurdelanın kesilmesinin ardından 'Işığa Kavuşma' adını taşıyan ve 150. Yıldönümü kutlamalarını anlatan sergi gezildi. Ziyaretçileri tarafından büyük beğeniyle gezilen sergide 48 adet fotoğraf bulunuyor. 1 hafta boyunca gezilebilecek olan sergi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü akademisyen ve öğrencilerinin çektikleri özel fotoğraflardan oluşuyor. Özel tekniklerle çekilen ve bir araya getirilen fotoğraflar Şile Feneri 150. Yıldönümü çalışmalarını anlatıyor. Işık Boyama adı verilen bir teknikle ortaya konan 48 fotoğraftan oluşan sergi 2010 yılında Şile Fenerinin Şile Bezi ile giydirilmesi noktasında ortaya konan performansı da açıkça anlatıyor.

30/12/2010

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı