2 Nisan 2020 Perşembe 14:53:03
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Kültürel Mirasımıza Şile Belediyesi Sahip Çıkıyor

Tarihi Şile Tahlisiye Binası Ulaştırma Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen bir çalışma ile restore ediliyor. İlçemizin sembollerinden biri olan ve zaman içerisinde deformasyona uğrayan tarihi binamız aslına uygun olarak yenilenerek, restore ediliyor. 2009 Ağustos ayında başlanan restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzere. İç ve dış mekanda sürdürülen yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından Şile Tahlisiye Binası aslına uygun olarak yenilenerek, kültürel bir varlığımız olarak daha uzun yıllar varlığını sürdürecek.

Ayrıca diğer köyler ve mahallelerden bazılarındaki tarihi evler de restorasyon kapsamına alınacak. Şile 'de örnek köyler oluşturulacak ve buradaki tarihi eserlerin restore edilerek eski hallerine kavuşturulması planlanıyor.

17/01/2011

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı