30 Ocak 2020 Perşembe 00:03:08
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Şile Belediyesi Liman Kültür Merkezi

'Yarım asırdır hizmet serüvenine devam eden Maltepe Şehir hatları vapuru bundan böyle Şile Liman Kültür Merkezi Maltepe Vapuru adıyla Şile halkına mini kültür merkezi olarak hizmet edecek'.

Şile Liman Kültür Merkezi Maltepe Vapuru Kültür ve nikah salonu soğuk havaya rağmen Şile halkının yoğun ilgisi ve katılımı ile açıldı. Simit ve çay ikramının yapıldığı açılışta izdiham yaşandı. Açılışa katılanlar bu merkezin çok önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söylediler.

Şehir hatlarında yolcu taşımada 50 yıl hizmet eden 'Maltepe vapuru' bundan böyle mini kültür merkezi ve nikah salonu olarak halkımıza hizmet verecek. 19 Şubat Cumartesi günü açılışı yapılan Şile Belediyesi Liman Kültür Merkezi Maltepe Vapuru Kültür ve nikah Salonu birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İlk nikahın gerçekleştiği vapurda; seminer, tiyatro, panel, sergi gibi bir çok aktivite gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Emektar Maltepe vapuru, yarım asır yolcu taşıdıktan sonra Belediyemiz tarafından yenilenen yüzüyle vatandaşların karşısına çıktı. Kültür merkezi ve nikah salonuna dönüştürülen vapurun açılışı, AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz, Şile Kaymakamı Şükrü Görücü, Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu ve AK Parti Şile İlçe Başkanı İlhan Ocaklı tarafından yapıldı. Kurdelenin kesiminin ardından vatandaşlar, fotoğraf sanatçısı Kemal Gedik'in 'Siyah-Beyaz Fotoğraflarla Anılardaki Şile' ismini taşıyan sergisini gezdi.

MALTEPE VAPURUNDA İLK NİKAH KIYILDI

Şile'nin kültür ve sanat merkezi olan Maltepe vapurunun açılış gününde bir ilk de yaşandı. Mesai arkadaşlarımızdan Ogün ve Gülşah Yıldız çiftinin nikâhı vapurda kıyıldı. Başkanımız; ' deniz üzerinde kıyılan nikâhın çok bereketli olmasını diliyorum, İlçemiz ilk defa kültür merkezi ve nikah salonuna kavuştu, bundan sonra evlenecek çiftlerimiz başka ilçelere gidip nikah kıydırma zahmetinden kurtuldular.' dedi. Açılışa katılan AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz ise yaptığı konuşmada; Şile'de yaşanan gelişmelerin her alanda devam ettiğinin altını çizerek, Şile'nin yeni Kültür Merkezi hayırlı, uğurlu olsun' dedi. Nikahları kıyılan genç çifte de mutluluklar dileyen AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz, Başbakanımız'ın sözüne gönderme yaparak genç çiftten en az 3 çocuk yapmalarını istedi.

VAPURDA KONSER RÜZGARI ESTİ

Açılışı bir basın ordusu tarafından takip edilen Maltepe vapurunda birde konser düzenlendi. Grup Türk Kahvesi tarafından gerçekleştirilen konser katılımcılar tarafından büyük beğeni ile izlendi. Saat 19:30'da başlayan konser 21:30'da sona erdi. Şile Belediyesi Liman Kültür Merkezi Maltepe Vapuru Kültür ve Nikah Salonunda bundan böyle birçok sanatsal ve kültürel aktivite hayata geçirilecek.

27/02/2011

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı