30 Ocak 2020 Perşembe 00:04:01
Yeni Üye  |  Üye Giriş  |  Şifrem Ne?
Şile Gündem Gazetesi
Şile Belediyesi
Şile Bizim FM
Şile Kaymakamlığı
Ulusal Basın
Basında Şile Port
Sizden Gelenler
Şile’de Çanakkale Seddülbahir 1915 Gezici Savaş Müzesi

Belediyemizin daveti üzerine Türkiye'nin tek gezici müzesi olan ve 2 yıldır ülkemizde 40'a yakın il ve ilçeyi kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında dolaşan, gittiği her yerde büyük ses getiren ‘Çanakkale Seddülbahir 1915 Gezici Savaş Müzesi' Şile'de. Açılışı 18 Nisan Pazartesi günü İlçe Kaymakamımız Şükrü Görücü ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu tarafından gerçekleştirilen gezici müze açılışıyla birlikte ziyaretçi akınına uğradı.

Başkanımız; ‘Halkımızı Bu Anlamlı Müzeye Davet Ediyorum'

Müzenin açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Başkanımız; ‘ Liman Kültür Merkezi Maltepe Vapurunda sergilenecek ve 18-22 Nisan tarihleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek müzemize tüm okullarımızı, öğrencilerimizi, Çanakkale'ye gidememiş tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bizler Belediye olarak bu anlamlı müzeyi ayağınıza kadar getirdik' ifadesini kullandı.

Çanakkale Seddülbahir 1915 Gezici Savaş Müzesinde, Çanakkale savaşında kullanılan savaş malzemeleri, giysiler, silahlar, mühimmatlardan, savaş gemisi maketlerine, fotoğraf ve anı yazılarına kadar 4000 parça orijinal eser bulunuyor.

18-22 Nisan tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek olan müze Şile Belediyesi Liman Kültür Merkezi Maltepe Vapurunda ziyarete açıldı. Çanakkale'yi göremeyen, oralara gidemeyen, gitmiş olsa da gerekli bilgiyi ve tanıtımı alamamış olan her kesim için Çanakkale Seddülbahir 1915 Gezici Savaş Müzesi özel araçlarıyla, 4000 parça özel ve orijinal savaşta kullanılmış malzemeyi ayağınıza kadar getiriyor.

21/04/2011

Oy Ver

Yorum Yap

Bağlantılar

Hakkımızda  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Bildirimi  |  Reklam  |  İletişim
Ağva Port   Copyright 2010-2012 (c) Her Hakkı Saklıdır.
İmtiyaz sahibi Site Fabrikası 'dır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılması, diğer sitelerde ve medyada kullanılması yasaktır.
ağva şile  
özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları ağvada oteller / ağva otelleri tesis yönetimi / site yönetimi danışmanlık firmaları / apartman yönetimi   yaşlı bakıcı, yaşlı bakıcısı / hasta bakıcı, hasta bakıcısı